Ağustos 25, 2020

YALITIMDA İLERİ TEKNOLOJİ; HAYPERFLEX ELASTOFİX 2K DELİNSE DAHİ YALITIMA DEVAM EDER!

by admin in Hayperflex

Su yalıtımı sektörüne hızlı bir giriş yapan Alvo A.Ş. Hayperflex markasının sahip olduğu geniş ürün yelpazesine bir yenisini daha eklemenin heyecanını yaşıyor.

         

     

İnşaat sektöründe ara kat balkon ve peyzaj çalışmalarının trend olması ile birlikte ortaya çıkan su yalıtımı ihtiyacı Alvo’nun Hayperflex Elastofix 2K ürününün geliştirmesine sebep olmuştur. Hayperflex’in Lansmanını yaptığı yeni ürünü Hayperflex Elastofix 2K’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de özel polimerlerle güçlendirilmiş olması sebebiyle delinse bile ürünün kendisini toplaması ve su sızdırmama özelliğini koruyarak izolasyon uygulamasının sorunsuz devam etmesini sağlamasıdır. Bir diğer fark yaratan özelliği ise içerisinde kullanılan özel elastikiyet verici silanlarla güçlendirilerek %2500 elastikiyete sahip olmasıdır.

Hayperflex Elastofix 2K balkon ve teraslar dışında da inşaatların temel, perde duvarlarında, ıslak hacimlerde, metal/beton çatılarda,  cephe panellerinde, köprülerde, viyadüklerde, beton dere kanallarında su yalıtımı için kullanılmaktadır.

Beton, sıva, şap, tamir harcı, sıvanmış tuğla, ahşap-OSB levha, çimento yonga levha ve metal yüzeylerde rahatlıkla uygulanabilir. Yalıtımın her derde devası diye nitelendirebileceğimiz bu ürünü, izolasyon ihtiyacı olan her yüzey ve ortamda kullanılabilir.

Elastofix 2K  -40 / +120 oC dereceye kadar sahip olduğu tüm özellikleri korur. %2500 uzama kabiliyetinin yanında gerilme, yırtılma, aşınma ve yüzeye yapışma mukavemeti yüksektir.

Elastofix 2K uygulaması öncesi yüzey mutlaka kuru ve nemden arındırılmış olmalıdır. Betonun mutlaka minimum 28 günlük kürünü tamamlamış olmalıdır. Uygulanacak yüzeyler toz, yağ, gres, parafin, çimento kalıntıları, eski membranlar ve aderansı zayıflatacak serbest parçacıkların yüzeyden arındırılmış olmalıdır. Mümkünse yüzey basınçlı su ile yıkanarak temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

Betonlardaki hasarlı kısımlar mutlaka Hayperflex Epoksi Mortar-SF ile tamir edilmelidir. Ayrıca yüzeyin Hayper Pur Primer 1K veya Hayper Epoksi Primer SF ile astarlanmış olması gerekmektedir. Astarlanan yüzeye kullanıma hazır setler halindeki Hayperflex Elastofix 2K yerinde karışım yapılarak m2’ye minimum 1,80 – 2,50 lt gelecek şekilde havasız tabanca, rulo, fırça ve çek pas yardımıyla zemine 2 kat çapraz bağ oluşturacak şekilde uygulayarak işlem tamamlanmalıdır.

Alvo A.Ş inovasyondan ve kaliteden ödün vermeden, sektörün ihtiyacı olan yalıtım çözümlerine yönelik Ar-Ge çalışmaları yaparak ürün yelpazesini her geçen gün uluslararası standartlarda genişletmektedir.

MIAMI